Oferta: ćwiczenia biegowe, blog o bieganiu, bieganie a jedzenie, bieganie, buty do biegania, przepisy na sałatki, fit przepisy, dietetyczne przepisy, zdrowe jedzenie, dieta, sport, aktywnosc, zdrowie, zdrowe odżywianie, zdrowa żywność, zdrowe śniadanie, dieta bezglutenowa, dieta lekkostrawna, odchudzanie, omlet, omlet na słodko, omlet przepis, jak zrobić omlet

Pompki – Ćwiczenie które kształtuje całe Ciało!

Nie ukrywam… nie lubię pompek jak i podciągań :p Zawsze je pomijałam lub przekładałam na kiedy indziej, po prostu  ręce to mój słaby punkt ….
Dlatego jednym z moich postanowień noworocznych jest wzmocnienie rąk 😀
Postanowiłam że będę zapisywać progres i zdaje sobie sprawę że będzie powolny ale przecież trzeba się rozwijać 😉

Może Wam się wydawać, że zrobienie prawidłowo pompek jest proste i oczywiste. Niestety nic bardziej mylnego. Należy poznać kilka podstawowych zasad, które pomogą wykonać prawidłowo to ćwiczenie.

1.Połóż się płasko na brzuchu.
2.Umieść dłonie płasko na ziemi na wysokości barków, troszkę szerzej niż szerokość Twoich barków.
3.Utrzymuj ciało w pozycji wyprostowanej.
4.Unieś ciało do góry rozprostowując ramiona, wciąż utrzymując ciało w pozycji wyprostowanej. Unikaj tendencji wyginania tułowia do tyłu.
5.Ciało powinno opierać się teraz jedynie na dłoniach i palcach stóp, będąc cały czas w pozycji wyprostowanej.
6.Kolejne pompki wykonuj poprzez unoszenie i opuszczanie ciała jedynie poprzez zginanie i rozprostowywanie ramion.
7.Nie kładź się na ziemi pomiędzy pompkami. Od pierwszej do ostatniej pompki kontakt z podłożem powinny mieć tylko palce u stóp i dłonie.

W internecie można znaleźć rożne wyzwania np. 30dniowe, fajnie sobie je wydrukować aby mieć większą motywacje i podgląd swojej systematyczności 🙂

Ale nie ma co więcej gadać – do treningu! 😉

Dodaj komentarz