Oferta: ćwiczenia biegowe, blog o bieganiu, bieganie a jedzenie, bieganie, buty do biegania, przepisy na sałatki, fit przepisy, dietetyczne przepisy, zdrowe jedzenie, dieta, sport, aktywnosc, zdrowie, zdrowe odżywianie, zdrowa żywność, zdrowe śniadanie, dieta bezglutenowa, dieta lekkostrawna, odchudzanie, omlet, omlet na słodko, omlet przepis, jak zrobić omlet

Adidas i Parley for the Oceans przedstawiają odzież i buty z materiałów odnawialnych

Adidas i Parley for the Oceans przedstawiają odzież i buty z materiałów odnawialnych

Współpraca adidas z organizacją Parley for the Oceans przynosi kolejne efekty. Tym razem w ofercie adidas znalazły się produkty nie tylko z kolekcji Running, ale i Football. Mowa o koszulkach piłkarskich oraz butach biegowych wytworzonych z oceanicznych odpadów.
Koszulki stworzone dla Bayernu Monachium oraz Realu Madryt są pierwszymi tego typu produktami powstałymi w ramach współpracy z Parley for the Oceans. Natomiast buty UltraBOOST Uncaged Parley są pierwszymi butami przeznaczonymi do masowej produkcji. Wszystkie te produkty wykonano z przerobionego plastiku wyłowionego z oceanu w okolicy Malediwów. W ten sposób adidas chce zwrócić uwagę na globalny problem zanieczyszczenia oceanów.
Blog z pasją. Blog będzie odpowiedzią na różne pytanie które nurtują mnie, może i Was jako biegacza lub po prostu osoby aktywne fizycznie. Moje porady, teksty napisane są z doświadczenia jakie zebrałam
Koszulki adidas x Parley zostały przygotowane na dwa mecze jednych z dwóch najbardziej utytułowanych klubów w Europie. Bayern zagrał już w nich 5 listopada podczas meczu z TSG 1899 Hoffenheim. Natomiast Real Madryt będzie można obejrzeć w tych koszulkach w trakcie starcia z Realem Sporting de Gijon, 26 listopada. Stroje nie tylko powstały z plastikowych odpadów, ale posiadają także ekologiczne nadruki powstałe na bazie wody. Koszulka Bayernu jest cała biała, a Bayernu czerwona. Na obu znajdziemy herby klubów, trzy paski oraz logotypy sponsorów utrzymane w tych samych barwach co strój.
Buty UltraBOOST Uncaged Parley dostępne w liczbie siedmiu tysięcy par zbudowane są z tkanej powłoki wykonanej w 95 procentach z oceanicznego plastiku oraz w pięciu procentach z przetworzonego poliestru. Pozostałe elementy – sznurówki, język oraz skarpeta – wytworzone są także z przetworzonych materiałów. Cały projekt inspirowany jest falami oceanu.
– To następny krok na wspólnej drodze adidas i Parley fot the Oceans. Stworzyliśmy nie tylko buty z oceanicznego plastiku, ale także koszulki. Na tym jednak nie poprzestaniemy. Do 2017 roku powstanie łącznie milion par butów z plastiku. Jednak naszym nadrzędnym celem jest całkowita eliminacja nowo powstającego plastiku z naszego łańcucha dostaw – tłumaczy Eric Liedtke, adidas Group Executive Board member responsible for Global Brands.
W 2017 adidas planuje wykorzystać co najmniej jedenaście milionów butelek pozyskanych z wybrzeży oceanicznych. Zbieraniem tych zasobów zajmuje się Parley Global Clean-up Network. Wszystkie odpady zostaną przetworzone w wyjątkową odzież sportową.
– Na dzień dzisiejszy nie chodzi już tylko o kształtowanie świadomości ekologicznej. Celem jest podejmowanie konkretnych działań i wprowadzanie strategii, które zakończą proces zanieczyszczania środowiska plastikiem. Innowacje ekologiczne są otwartym polem działań. Dzięki premierze koszulek i butów z oceanicznych odpadów zapraszamy każdego klienta, piłkarza, drużynę oraz kibica do udziału w procesie na rzecz środowiska – tłumaczy Cyrill Gutsch, założyciel Parley for the Oceans.
Koszulki będą dostępne na adidas.com/parley od 4 listopada (Bayern) oraz 24 listopada (Real). Natomiast buty UltraBOOST Uncaged Parley będzie można kupić od połowy listopada. Więcej informacji na  źrółdło: adidas.com/parley.

Jedna myśl na temat “Adidas i Parley for the Oceans przedstawiają odzież i buty z materiałów odnawialnych

Dodaj komentarz